Простір будинку відрізняється від квартири за багатьма параметрами:
Світла. Візуально розширює простір, наповнює його світлом. Поєднується з такими стилями як класичний, скандинавський, прованс, еко, мінімалізм, кантрі, середземноморський, контемпорарі. У ній можна використовувати білий, відтінки бежевого й сірого, світлі пастельні тони жовтого, коричневого, синього, блакитного, рожевого і зеленого.
Темна. Підходить для великої площі з високими стелями або для будинків із другим світлом, де панорамні вікна дають достатньо природного освітлення. Актуальна для таких стилів як модерн, баухауз, хай-тек, лофт, індастріал, японський. У темній колірній гамі використовуються насичені або приглушені відтінки сірого, чорного, зеленого, червоного, синього, фіолетового, а також металеві: золото, срібло, мідь, сталь, хром.
Яскрава. Це прекрасний вибір не для всього приміщення, а для окремих зон: ігрової, дитячої, частини вітальні або кухні. Такий акцент розбавить загальну однотонність, додасть творчу ноту в житло. Яскрава палітра актуальна дозовано, щоби не перевантажувати та не втомлювати. Тут використовують яскраві, насичені відтінки будь-яких кольорів.
Контрастна. Чорний і білий, бежевий і темно-сірий, коричневий і кремовий, інші поєднання — це прекрасна альтернатива однотонній темній або світлій палітрі. Контраст дає змогу зонувати простір, робить його більш насиченим і водночас не перевантажує. Він може бути як монохромним, так і яскравим, акцентним — усе залежить від особистих побажань клієнта. Підходить для будь-яких стилів інтер’єру.
Кухня-вітальня. Таке планування створить більше простору для щоденного й різноманітного проведення часу, додасть світла й допоможе зробити інтер’єр сучасним.
Їдальня. Її можна поєднати з кухнею-вітальнею або ж розмістити в суміжній із ними кімнаті. Важливо, щоби їдальня була поруч із кухнею і водночас у ній не було сторонніх запахів, побутової техніки та інших кухонних аксесуарів. Це зона не тільки для приймання їжі, але і для спілкування з гостями. У їдальні часто розміщують камін.
Передпокій. Його можна поєднати з вітальнею або ж виділити окреме приміщення.
Спальня. Якщо будинок призначений для одного мешканця, то можна зробити будинок-студію й поєднати спальню з вітальнею й кухнею, відокремивши візуально перегородками. Однак комфортніше, якщо це окрема кімната. У спальні, крім ліжка, може розташовуватися робоче місце, міні-бібліотека, міні-холодильник для напоїв, телевізор, шафи та навіть зона для відпочинку з кріслом і столиком. Це приміщення роблять максимально комфортним, з урахуванням індивідуальних особливостей і побажань мешканців.
Коридори та сходи. Підходять для розміщення вбудованих меблів, книжкових стелажів, невеликих зон відпочинку.
Офіс. Робоче місце в окремому приміщенні дозволяє сфокусуватися на роботі, не відволікаючись на сторонні шуми та справи. Тут можна розмістити не тільки стіл, стілець і комп’ютер або ноутбук. У домашній офіс відмінно впишуться стелажі для документації, фахової літератури, зона для зустрічі з клієнтами та партнерами.
Таке планування підійде для проживання однієї людини або ж для окремих зон у будинку, де проживає від двох людей. Наприклад, мансардний поверх можна зробити без перегородок, розмістивши там ще одну зону відпочинку. Це ж стосується підвального або цокольного, де можна зробити домашній кінотеатр або спортзал.
Корпусні меблі: кухня, шафи-купе, стелажі, комоди, тумби, модульна вітальня. Шафи для одягу, а також кухонний гарнітур бажано робити вбудованими. Інші корпусні меблі можна використовувати як частину стилю й декорування. Наприклад, тумби з прихованим підсвічуванням або обідній стіл доповнять і підкреслять загальну концепцію інтер’єру.
М’які меблі: ліжка, дивани, крісла, софи тощо. У приватному будинку важливо зберегти відчуття простору. Для цього досить у вітальні відсунути дивани та крісла від стіни, а в спальні поставити ліжко в центрі, а не в кутку. Такі рішення візуально розширять межі приміщення.
Побутова техніка. При плануванні приватного будинку все частіше додають котельню і пральню. На кухні найкраще встановити вбудовану побутову техніку. Телевізор у вітальні можна розташувати на стіні або на тумбі. Для дрібної побутової техніки можна виділити приховані зони зберігання, що також візуально розвантажить простір.
Світлова схема. Інтер’єрна функція штучного світла — підкреслити достоїнства і зберегти затишок у домі у вечірній час. Для цього освітлення розподіляють рівномірно в кожній зоні, поєднуючи кілька варіантів: світильник, підсвічування, точкові світильники, трекові освітлення, підлогові торшери та настільні лампи, підсвічування на стінах і плінтусах.
Команда Студії Lemon architecture & interior design (дизайн і ремонт інтер’єрів) виконує дизайн-проєкти під ключ. Якщо ви хочете замовити дизайн-проєкт інтер’єру дому з комплексним ремонтом у нашій компанії або у вас залишилися питання, натисніть кнопку Запитання у верхньому правому куті екрану.