+38 (063) 777 33 22
задати питання
Lemon_Interior_Design_Pr2_5 3-min

Скільки може тривати ремонт у квартирі?

У цьому гайді ви дізнаєтеся про основні етапи ремонту у квартирі та терміни їх реалізації. Також поділимося, як прискорити процес.

Етап 1. Перепланування

В разі перепланування вам необхідно звернутися до місцевих органів управління. Розробка проєкту займає до 30 днів, а його розгляд — до 35 днів. Після отримання офіційних документів можна починати ремонт.

Як прискорити: звернутися в компанію, що надає послугу “під ключ” по розробці документації.

Етап 2. Закупівля матеріалів

При капітальному ремонті складають графік закупівлі матеріалів: чорнових і чистових. Важливо заздалегідь домовитися, хто цим займається: ви, майстер або чистові — ви, а чорнові — майстер. Якщо ж робите ремонт самостійно, рекомендуємо грамотно розподілити час.

Як прискорити: поетапні закупівлі спрощують ремонт, тому що зберігають приміщення в чистоті та порядку. Майстрам не потрібно переміщати матеріали з місця на місце, а це суттєво економить час.

Етап 3. Демонтаж і створення нових перегородок

Цей пункт відноситься як до перепланування, так і до зведення перегородок на місці старих. У будинках вторинного ринку житла часто простіше побудувати їх заново: це істотно прискорить оздоблювальні роботи та заощадить кошти.

Як прискорити: вибирати матеріали, що вимагають мінімум підготовчих робіт: пазогребневі блоки, поліуретан. Це заощадить час і знизить вартість обробки.

Етап 3. Інженерні мережі

Після перепланування та установки нових перегородок починають прокладати труби, каналізацію, електропроводку. Також на цьому етапі закладають траси для кондиціонерів, встановлюють приховані прилади.

Як прискорити: розробити проєкт розводки та контролювати його виконання майстрами.

Етап 4. Підготовка до чистової обробки

На даному етапі вирівнюють стіни та стелі. Витрати часу — півдня на 1 кв. м, плюс від двох тижнів на повне висихання штукатурки.

Як прискорити: робити одночасно з переплануванням. Починати з уже готових перегородок, щоб штукатурка висохла одночасно зі зведеними стінами.

Етап 4. Стяжка підлоги

Стяжку підлоги зазвичай роблять після штукатурки. Час висихання — 10-14 днів. Тільки після цього можливе укладання підлогового покриття.

Як прискорити: замінити традиційну “мокру” стяжку сучасними технологіями: “підлогою на гвинтах” або сухою стяжкою. Це дозволяє укладати покриття через 2-3 дні, але збільшить витрати.

Етап 5. Укладання підлогового покриття

Це ручна праця, що вимагає повільного підходу і виконується одним-двома майстрами. В середньому на укладання підлогових покриттів потрібно 10-15 днів.

Як прискорити: заздалегідь створити точну схему підлогових покриттів.

Етап 6. Шпаклівка

Термін шпаклівки стін і стель — до 15 днів. Після цього можна приступати до шліфування і ґрунтування під чистову обробку.

Як прискорити: довірити цей етап професійній бригаді з можливістю механізованого шпаклювання поверхонь.

Етап 7. Чистове оздоблення

Сюди входять усі декоративно-оздоблювальні роботи: фарбування стін і стель (декоративна штукатурка, обклеювання шпалерами). В середньому для цього потрібно до 15 днів. Прискорювати цей етап не рекомендується.

Етап 8. Монтаж вимикачів, розеток, сантехніки

Цей процес займає не більше п’яти днів. Для прискорення його можна робити паралельно з обробними роботами.

Етап 9. Двері, плінтуси, монтаж стелі

Цей етап займає до чотирьох днів і не вимагає особливих зусиль.

Загальні поради для прискорення ремонту

  • Замовте дизайн-проект з докладними кресленнями, а не тільки візуалізацією інтер’єру.
  • Складіть план і детальний кошторис.
  • Виділіть час для нагляду або довірте його професіоналу.
  • Не додавайте складних декоративних елементів, які не несуть функціонального навантаження.
  • Заздалегідь замовте меблі, якщо потрібно її виробництво.
  • Ретельно підійдіть до вибору підрядників. Їх професіоналізм значно прискорить ремонт.