+38 (063) 777 33 22
задати питання
Lemon_Interior_Design_Pr1_5 1-min

Важливі питання перед ремонтом

Здавалося б, що складного зробити ремонт “під ключ”? Досить віддати ключі та отримати через кілька місяців нове, комфортне житло. Все не так просто: кожна студія, будівельна бригада працює за своїми правилами. Як уникнути підводних каменів, вкластися в бюджет і не розчаруватися в результаті? Ми підготували питання, які полегшать життя вам і фахівцям з ремонту до початку робіт.

Питання, на які відповідає клієнт

 1. Хто спроєктує дизайн приміщення? Капітальний ремонт часто починається з перепланування та заміни комунікацій. Будь-яка зміна конструкції стін — питання до професіонала з досвідом і навичками. Якщо ви не хочете обмежитися косметичним ремонтом, то кращим вибором будуть послуги дизайнера. Він перепланує простір, зробить його більш ефективним і естетичним. Дизайнер урахує ваші побажання, запропонує грамотні рішення щодо гами кольорів, планування, розміщення меблів, підбору матеріалів, енергоефективності житла або офісу.
 2. Ваш спосіб життя, звички, очікування від простору. Можливо, ви любите приємну напівтемряву в спальні. Або хочете проводити вихідні у вітальні, заповненій яскравим денним світлом. Любите читати на балконі або хочете встановити тренажер? Ви любите готувати та кухня — дуже важлива зона.  Всі ці нюанси дуже важливі при плануванні, розміщенні об’єктів, схемою освітлення тощо. Тому перед початком перепланування враховуйте розташування вікон, важливих для вас деталей і штучного світла.
 1. Кількість спалень. Вже стало звичним створювати кухні-вітальні, де більше світла і повітря. Тут важливо врахувати побажання всіх членів сім’ї щодо особистого простору. Виходите з кількості та площі спалень, а потім плануйте кухню-вітальню. Остання може бути дуже затишною та ергономічною навіть при загальній площі житла в 50 м². При більшій площі до спалень можна додати кабінет, гардеробну, комору, другий санвузол.
 2. Затримки в термінах ремонту. Це часто залежить від багатьох об’єктивних чинників: погодні умови, поставки матеріалів, стан здоров’я працівників, бюджет і так далі. 
 3. Плани на 5 років. Важливо враховувати кількість мешканців у відремонтованому приміщенні через п’ять років. Якщо зараз живе одна людина, то, можливо, буде створено сім’ю. Якщо це молода пара, то може бути дитина в планах. Все це потрібно враховувати, щоб в майбутньому ви не робили ремонт заново.
 4. Комфорт сусідів. Домовтеся з ремонтною бригадою про дотримання норм і графіку робіт відповідно до законодавства України. Перед початком робіт зверніться до сусідів, сповістивши їх про майбутній ремонт.
 5. Підготовчі роботи. Поставте всі питання, ознайомтеся з кошторисом кілька разів, уточніть, що може вийти за рамки бюджету. Важливо розуміти кожен аспект майбутніх робіт. Наприклад, чи є гарантія, працює компанія або бригада за договором або на “чесне слово” і так далі.

Питання, на які відповідає будівельна бригада

 1. Наявність портфоліо. Досвід, професіоналізм, спектр послуг впливають на якість вашого ремонту в першу чергу. Не рекомендуємо при виборі послуг керуватися рекомендаціями знайомих або тим, що це робить ваш друг. Кількість об’єктів, відгуки в інтернеті, кваліфікація бригади, наявність портфоліо — основні фактори при виборі. 
 2. Огляд інших об’єктів. Зазвичай професіонали самі пропонують ознайомитися з іншим проєктом на фінальній стадії. Але клієнт і сам може поставити таке питання. 
 3. Спектр послуг. Заздалегідь уточніть, які роботи виконає команда ремонтників. Деякі працюють з 1-2 послугами, інші ж надають повний спектр. У одних команд все працівники в штаті, в інших — постійні підрядники, треті працюють з випадковими підрядниками. Від цього сильно залежить якість роботи, її злагодженість і своєчасність.
 4. Оплата роботи. Оплата роботи. Найбільш вигідний варіант для клієнта — поетапна оплата.
 5. Чорнові та чистові матеріали. Визначте, як працівники будуть звітувати по їх закупівлям. З’ясуйте, хто несе відповідальність за псування чистових матеріалів і їх докуповування в разі нестачі.